دستگاه The Sonic Dutch Supersonic S1 سرعت دم اوري قهوه سرد دم را با نيروي صوت افزايش ميدهد

2
دستگاه The Sonic Dutch Supersonic S1 سرعت دم اوري قهوه سرد دم را با نيروي صوت افزايش ميدهد. (The Sonic supersonic S1 accelerates cold brew with sound power) دم اوري سريع قهوه ايده ي خوبي بنظر ميرسد و براي كمپاني سونيك داچ كره بهترين ايده براي دم اوري سريع قهوه سرد دم استفاده از صدا است .

اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

دستگاه The Sonic Dutch Supersonic S1 سرعت دم اوري قهوه سرد دم را با نيروي صوت افزايش ميدهد.
(The Sonic supersonic S1 accelerates cold brew with sound power)
دم اوري سريع قهوه ايده ي خوبي بنظر ميرسد و براي كمپاني سونيك داچ كره بهترين ايده براي دم اوري سريع قهوه سرد دم استفاده از صدا است .
‌‌کمپانی سونی در سهوون کره ی جنوبی یک خط تولید از تجهیزات تجاری بنام سوپر سونیک (supersonic) راه اندازی کرده که به تازگی از اخرین مدل خود بنام سوپر سونیک اس ۱ (the supersonic S1) رونمایی کرده که ورژن کوچتر و مشتری مدارانه تر است که در حال حاضر در kickstarter غوغایی بپا کرده .

پلتفرم سوپرسونیک دارای یک سیستم جذب ارتعاشات است که از درون بصورت الکتریکی امواج صوتی تولید میکند . ابزار دم اوری روی این پلتفرم قرار گرفته و سرعت دم اوری بخاطر تحریک مایع از طریق امواج صوت بصورت چشمگیری کاهش میابد.
دستگاه جدید کمپانی سونیک داچ تا 70 دسیبل امواج صوتی تولید کرده و به کاربران اجازه تنظیم تایمر تا یک ساعت ، شدت لرزش از 1% تا 100% و فرکانس از ۲۵ تا ۳۵ هرتز را از طریق دکمه های رو صفحه کنترل میدهد.

فرنچ پرس یا دیگر ابزارهای دم اوری روی پلتفرم قرار میگیرند و در داخل پلتفرم یک سیستم فنری تعبیه شده که نیروی امواج صوت را به نیروی حرکتی تبدیل میکند و این حرکات مایع قهوه ی سرد دم را تحریک کرده و راندمان عصاره گیری را تا یک لیتر در پنج دقیقه بالا میاورد .
مدیرعامل شرکت سونیک داچ کره ، سانگ جون لی به daily coffee news میگوید :
اگر فرکانس انتخابی اشتباه باشد میزان اب اشتباه خواهد بود و در مزه ی قهوه تفاوت فاحشی ایجاد میشود پس فرکانس حائز اهمیت است .و میزان ارتعاش و شدت ، برار میزان قدرت است پس هرچقدر قدرت بیشتر باشد عصاره گیری سریعتر انجام خواهد شد.
لی همچنین میگوید که سونیک داچ اولین دستگاه های سایز بزرگ خود را به نام های سوپر سونیک M و سوپر سونیک L از اگوست ۲۰۱۷ برای استفاده تخصصی کافه ها روانه بازار کرده.

هر کدام از انها توانایی نگهداری شش یا نه ابزار دم اوری یک لیتری ، یا یک ابزاری دم اوری سه لیتری را در یک زمان دارند.
در حال حاضر تقریبا ۷۰۰ کافه در کشور های اندونزی ، ترکیه و تایلند در حال استفاده از این دو دستگاه هستند.
دستگاه سوپر سونیک S1 در حالت اتوماتیک توانایی ذخیره ی سه پروفایل مدت زمان ، فرکانس و قدرت ارتعاش را دارد . کاربرانی که میخواهند قهوه سر دم را با قطعه ی موسیقی خودشان دم اوری کنند میتوانند از سوپرسونیک S1 مجهز به بلندگوی بلوتوث داخلی استفاده کنند.
سونیک داچ در حال ترویج سوپرسونیکS1 از طریق کمپین kickstarter است و بیش از یک ماه از کمپین باقی مانده و تا به حال 36000$ جمع اوری شده . در ضمن لی اشاره کرد که کمپانی در حال جذب شرکای امریکایی است تا بتواند تمام عیار وارد بازار ایالات متحده امریکا بشود . بعد از تکمیل مرحله سوددهی به سرمایه گذاران قیمت خرده فروشی سوپرسونیکS1 پانصدو پنجاه دلار خواهد بود همچنین مدل سوم تجاری این کمپانی بنام سوپرسونیک X در حال توسعه است.
منبع : daily coffee news
مترجم : ملیکا برادران اتحاد

کتاب

کتاب The Science of Quality

کتاب Espresso Coffee (the science of quality)
توسط متخصصان برجسته فناوری قهوه و با مشورت برخی از بزرگترین تولید کنندگان قهوه در جهان نوشته شده است ، بار دیگر وضعیت شیمی و فناوری قهوه اسپرسو را به طور جامع پوشش می دهد